2019-12-02

V Powiatowe Biennale Rysunku „Krechy, kreski, kreseczki” – „Zaczarowany ogród”

V Powiatowe Biennale Rysunku „Krechy, kreski, kreseczki” – „Zaczarowany ogród”

Biennale Rysunku zorganizowane zostało przez MDK w Ostrowie Wielkopolskim. W listopadzie w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, spotkało się jury mające na celu wyłonić prace nagrodzone i wyróżnione w kolejnej edycji konkursu „Krechy kreski, kreseczki” w składzie:

- przewodniczący jury: artysta  plastyk, malarz – Krzysztof Ryfa,

- grafik, twórca plakatów- Karol Kierzynka,

- architekt wnętrz- Ewa Boroch.

Wśród  624 nadesłanych prac, po wnikliwej ocenie  wybrano 111 prac nominowanych. Organizatorzy podkreślili, że w zasadzie wszystkie te prace powinny być nagrodzone! Wybór był niezmiernie trudny! Nagrodzono 30 uczestników z szkół podstawowych i średnich, których podzielono na cztery kategorie wiekowe. Nasza szkoła z dumą zgłosiła 25 uczestników, bowiem wszystkie prace były niezwykle piękne i unikatowe, pokazywały wielką wrażliwość i wyobraźnię. Dziękujemy za udział w konkursie w imieniu szkoły i organizatora!

Nagrodę w konkursie otrzymał Michał Tyrpa z klasy 7 b. Uczeń stworzył rysunek ołówkiem, o bardzo interesującej a zarazem prostej kompozycji. Praca przedstawia bramę do ogrodu, która jak kulisy przysłania ogród, bardzo zdecydowanie narysowaną drogę w daleki drugi plan gdzie znajduje się dom a za nim trzy szczyty gór. Praca świadczy o dużej sprawności warsztatowej, w której świetnie zostało oddane wrażenie perspektywy.

Laureatowi serdecznie gratulujemy!

Relacja i zdjęcia: A. Spitalniak