Mistrzowie kodowania

Grupa IV-VI

WRZESIEŃ 2017 

Programowanie to sposób myślenia. Umiejętność programowania daje nam szanse na kreowanie rzeczywistości, uczy dostrzegania zależności i reguł w otaczającym nas świecie, pozwala osiągać cele róznymi drogami.

Rusza V edycja Mistrzów Kodowania. Szkoła Podstawowa nr 6 już poraz trzeci włącza się do projektu. $#read more#$

Języki programistyczne nie są już domeną informatyków, a narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności 

analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać. Programowanie stało się – obok języka ojczystego i jednego języka obcego - trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany.
 
Lista korzyści, jakie daje nauka programowania jest długa. Pozwala to lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne. Sprawia przez to, że uczeń nie jest biernym odbiorcą szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej, ale potrafi ze zrozumieniem realizować z jej użyciem własne projekty i wykorzystywać dla własnych potrzeb. W nowoczesnym społeczeństwie brak podstawowego zrozumienia zasad działania komputerów jest odpowiednikiem analfabetyzmu i utrudnia odnalezienie się w dzisiejszych realiach. 
 
Programowanie sprzyja rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci, a także w dalszej perspektywie może ułatwić im znalezienie dobrej pracy, w różnych, niekoniecznie związanych z informatyką dziedzinach. Należy też dodać, że tworzenie oprogramowania jest jednym z filarów innowacyjnej gospodarki, przez co niesie korzyści nie tylko dla jednostek, ale całego społeczeństwa.

Praca w zespole i umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów to kompetencje, które są niezbędne w codziennym życiu. Dlatego tak ważne jest, aby rozwijać je od najmłodszych lat.

 

CZERWIEC 2017

Zakończyliśmy udział w IV edycji Mistrzów Kodowania. Niestety, nasi dzielni programiści nie wrócą do nas we wrześniu, ponieważ rozpoczną naukę w innej szkole. Za to na ich miejsce przyjdą kolejni Dzielni Wojownicy, którzy z nowym zapałem zgłębiać będą tajniki programowania. 

Dziękuję za wspólnie spędzony czas, za naukę i zabawę. Życzę Wam powodzenia na ścieżkach kodowania.

Opiekun Mistrzów Kodowania

 

STYCZEŃ 2017

Roziwjamy się i przechodzimy na wyższy poziom. Od stycznia 2017 roku używając aplikacji CodeCombat zaczęliśmy programować w Pythonie.

CodeCombat jest projektem społecznościowym z setkami graczy wolontariuszy, którzy tworzą nowe poziomy, kod, nowe funkcje, naprawiają błędy, testują grę oraz tłumaczą ją na 50 języków.

Szczegóły na stronie:www.codecombat.com

 

  

  

WRZESIEŃ 2016

Rozpoczęliśmy kolejny rok kodowania. Szkoła przystąpiła do IV edycji Mistrzów Kodowania.

 

367306-scratch-from-mit czyli programowanie dla dzieci

Przez ostatnie miesiące – wszystkie klasy 4-6 uczyły się kodować. Korzystaliśmy  m.in. ze strony scratch.mit.edu oraz kursów na code.org

 

W dniach od 15 do 23 października 2016 roku braliśmy udział w CodeWeek. Nasz Event to: „Jak zakodować sześć?”, w którym uczestnicy przygotowywali projekt w Scratchu z wykorzystaniem zdjęć przedstawiającymi szkołę i jej uczniów.

code

Kolejni młodzi programiści poznają sposoby tworzenia programów. najpierw na code.org, a następnie na scratch.mit.edu zdobywając certyfikaty.

 

Wcześniejsze projekty i prace wykonane w ramach Projektu "Mistrzowie Kodowania" można zobaczyć - tutaj