2019-10-29

57. Bieg Republiki Ostrowskiej

Biegi uliczne.

W niedzielę 20 października 2019 r. odbył się 57. Bieg Republiki Ostrowskiej. Od wczesnych godzin rannych na ostrowskim rynku zbierali się zawodnicy, którzy brali udział w biegu ulicznym. Trasa przebiegała głównymi ulicami naszego miasta, a dystans wynosił 600 metrów.

W sportowym wydarzeniu wzięli udział również uczniowie z naszej szkoły, zdobywając wysokie miejsca.

W kategorii dziewcząt z rocznika 2008 Oliwia Górska w fenomenalny sposób pokonała wszystkie zawodniczki i na metę przybiegła jako pierwsza. Znakomicie wypadła również uczennica klasy szóstej Martyna Szewczyk, która zajęła w swoim roczniku drugie miejsce.

Wysokie lokaty zajęli także  chłopcy z naszej szkoły: Franciszek Grzegorowski uplasował się na drugim miejscu w swojej kategorii, a Hubert Brudło był trzeci.

Każdy zawodnik otrzymał medal, a najlepsi puchary.

Lista zawodników:

Filip Dolata, Martyna Galusik, Maja Górska, Tymoteusz Brudło, Filip Banach, Franciszek Grzegorowski, Mateusz Kostrzewa, Stanisław Lejkowski, Oskar Knop, Magdalena Majczak, Bartłomiej Hancyk, Kacper Hęćka, Nikodem Krawczyk, Nadia Kucharska, Marcin Mieloch, Kacper Ratajczak, Julia Frąszczak, Natalia Migda, Zuzanna Perz, Antonina Stefańska, Oliwia Górska, Paulina Szewczyk, Wiktoria Zając, Martyna Szewczyk, Julia Szymanowska, Emilia Wiśniewska, Hubert Brudło, Eliza Hypka, Oliwia Siwek, Klaudia Szymankiewicz.

Doceniamy zaangażowanie wszystkich zawodników, którzy dostarczyli rodzicom, nauczycielom i  kibicom mnóstwo niesamowitych emocji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. BRAWO!

Relacja: R. Matuszewska, zdjęcia: M. Matuszewska