2018-02-10

Święto Szkoły 2018

Święto Szkoły 2018

W piątek 9 lutego obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystość przebiegała pod hasłem „Nasze pasje”, gdyż jej głównym elementem była prezentacja uzdolnień uczniów. Podkreśliła to w swoim wystąpieniu Dyrektor Anna Galant, mówiąc, że to właśnie dzieci są największym skarbem i dumą szkoły. Formuła  święta bardzo spodobała się również  Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beacie Klimek, która była gościem honorowym uroczystości.

Jako pierwsi w szranki stanęli finaliści wstępnych eliminacji, walczący o miano TALENTU SZÓSTKI ROKU 2018 w dwóch kategoriach wiekowych: klas  I – III oraz IV – VI.  Dzieci zaprezentowały różne zdolności: wokalne, taneczne, sportowe, a nawet zręcznościowe. Komisja złożona z przedstawicieli uczniów, rodziców i nauczycieli nagrodziła dwie dziewczynki: Karolinę Szczepaniak z kl. III a, która pokazała dynamiczny taniec współczesny, oraz Laurę Niewiejską z kl. VI a za wykonanie pięknego  układu akrobatyczno-baletowego.

Kolejnym punktem programu było ogłoszenie wyników KONKURSU WIEDZY O MACIEJU RATAJU. Zaszczytny tytuł laureata przypadł Agacie Sampir z kl. VI b oraz Zofii Majewskiej z kl. IV d, które najdokładniej zgłębiły  życie i działalność Patrona szkoły.

Następnie przyznany został tytuł UCZEŃ Z KLASĄ. Otrzymują go te dzieci, które odznaczają  się sumiennością, starannością, pilnością i dążeniem do poszerzania swojej wiedzy. Zdobywcy tego wyróżnienia odebrali dyplomy oraz pamiątkowe plakietki.

W wyniku przeprowadzonego wcześniej głosowania uczniów, wyłoniony został również zwycięzca konkursu  UCZEŃ Z PASJĄ ROKU 2018. Tym razem statuetka powędrowała do Dominiki Sadowskiej z kl. VI b, której pasją jest rysowanie, a w szczególności tworzenie komiksów.

Ale to nie koniec niespodzianek. Przyszła bowiem pora, aby   ogłosić wyniki plebiscytu KOLEŻANKA I KOLEGA ROKU 2018. Osoby, które ubiegają  się o ten tytuł, powinny być życzliwe, koleżeńskie, pomocne i uprzejme. Uczniowie z pionu IV - VI wyłonili z każdej klasy dwoje kandydatów. Następnie po zapoznaniu się z ich profilami, zamieszczonymi na stronie internetowej szkoły, wybrali w drodze głosowania Kolegę i Koleżankę Roku 2018 Ten zaszczytny tytuł przypadł dwojgu uczniom z kl. VI c - Hannie Szczepaniak i Andrzejowi Silińskiemu.
Ostatnim akcentem  koncertu był występ absolwenta naszej szkoły, a obecnie ucznia klasy I  liceum ogólnokształcącego – Mateusza Rębacza, którego pasją jest taniec towarzyski. Mateusz i jego partnerka  Olga Nowacka zaprezentowali się m.in. w romantycznym walcu oraz ognistym tangu.

Tegoroczne Święto Szkoły to już historia. Dało ono naszym dzieciom możliwość  pokazania swoich umiejętności i zainteresowań, a przy okazji wszyscy świetnie się bawiliśmy. Ogromne podziękowania należą się uczniom, rodzicom i nauczycielom za zorganizowanie tej artystycznej uczty! Pokazała ona, że szkoła to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale prawdziwa kuźnia talentów, gdyż każdy ma tutaj szansę na wszechstronny rozwój!

Relacja: B. Płokarz, zdjęcia: K. Pawlik