2024-04-02

Sukcesy w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Sukcesy w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

      Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizuje Szkoła Podstawowa nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kulturalnych nawyków zachowań na drodze oraz znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.

W etapie miejskich eliminacji BRD, który odbył się się 27 marca 2024 r., naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. Młodszą grupę wiekową stworzyli Maja Górecka, Antonina Sójka, Nikodem Urbaniak i Michał Baranek. Starszy team reprezentowali Jakub Urban, Eryk Matysiak i Ksawery Sobik. Każdy uczestnik przechodził cztery etapy zadań i otrzymywał punkty, które potem sumowano i obliczano drużynowo:

  • jazda na rowerze po miasteczku drogowym, pod okiem policjantów sprawdzających poprawność jazdy zgodnie z przepisami ruchu drogowego, do wyznaczonych celów,
  • jazda po torze rowerowym, gdzie należało wykazać się niebywałą sprawnością i umiejętnościami w jeździe na rowerze pokonując przeszkody i wykonując zadania,
  • test z udzielania pierwszej pomocy w wypadkach,
  • test pisemny z przepisów i zasad ruchu drogowego.

Obie drużyny zajęły drugie miejsca i tym zakwalifikowały się do etapu powiatowego BRD, który odbędzie się 23 kwietnia w tym samym miejscu.

Rowery udostępniała placówka organizująca, co było ogromnym wyzwaniem, bowiem uczestnicy biorąc udział w konkursie, musieli bardzo szybko poznać możliwości nowo poznanego jednośladu. Tym bardziej gratulujemy Nikodemowi Urbaniakowi, który został dodatkowo wyróżniony i nagrodzony za swoje umiejętności w pierwszej grupie wiekowej.

Składamy wyrazy uznania dla wspaniałych naszych drużyn i trzymamy kciuki za następny sukces, tym razem powiatowy!

Relacja i zdjęcia: Agnieszka Spitalniak