2024-03-27

XXIV Edycja Turnieju o Puchar Tymbarku w Ostrowie Wielkopolskim w SP 6

XXIV Edycja Turnieju o Puchar Tymbarku w Ostrowie Wielkopolskim w SP 6

    W piątek 22.03.2024 zakończono rozgrywki w XXIV edycji Turnieju o Puchar Tymbarku w powiecie ostrowskim. Turniej ten organizowany jest przez Polski Związek Piłki Nożnej i uznawany jest za największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Wszystkie rozgrywki odbywały się w Szkole Podstawowej nr 6 im. M. Rataja w Ostrowie Wielkopolskim i to ta szkoła wzięła na siebie organizację rozgrywek. W skali całego kraju do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 11 tysięcy drużyn szkolnych. Turniej toczony jest w 6 kategoriach:
- U8 Dziewczęta, U10 Dziewczęta, U8 Dziewczęta,
- U8 Chłopcy, U10 Chłopcy, U12 Chłopcy.
Na pierwszych etapach odbywają się rozgrywki gminne i powiatowe. Przez ostatnie półtora tygodnia trwała zacięta walka na boiskach, by z ponad 60 zgłoszonych drużyn z naszego powiatu wyłonić zwycięzców we wszystkich sześciu kategoriach. Miejscem rywalizacji były boiska przy Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim, na których odbyły się rozgrywki o mistrzostwo Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski w kategorii U12 Chłopcy oraz finały powiatowe we wszystkich kategoriach turnieju. Turnieje Finałowe w kategorii U12 Chłopcy oraz U10 Chłopcy odbywały się przy udziale aż 12 zespołów zakwalifikowanych z etapów gminnych, a mecze toczyły się jednocześnie na 3 boiskach. W pozostałych kategoriach, ze względu na mniejszą liczbę zgłoszonych drużyn, rozgrywany był tylko finał powiatowy, bez eliminacji gminnych. Podczas tych kilku dni rywalizacji, na boiskach Szkoły Podstawowej nr 6 swoje umiejętności zaprezentowało ok 400 zawodników i zawodniczek, uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu ostrowskiego.
Z Ostrowa Wielkopolskiego do udziału w turnieju zgłosiło się łącznie 14 drużyn szkolnych, z czego aż 5 drużyn w czterech różnych kategoriach zgłosiła Szkoła Podstawowa nr 6, 4 drużyny w dwóch kategoriach zgłosiła Szkoła Podstawowa nr 14, a 2 drużyny w dwóch kategoriach zgłosiła Szkoła Podstawowa nr 13. Po jednej drużynie wystawiły Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek.
Oto komplet zwycięzców w powiecie ostrowskim, szkoły te wywalczyły prawo do wzięcia udziału w finałach wojewódzkich Turnieju o Puchar Tymbarku:
1. U12 Dziewczęta – Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim
2. U10 Dziewczęta – Szkoła Podstawowa w Odolanowie
3. U8 Dziewczęta – Szkoła Podstawowa w Odolanowie
4. U8 Chłopcy – Szkoła Podstawowa w Raszkowie
5. U10 Chłopcy – Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach
6. U12 Chłopcy – Szkoła Podstawowa w Skalmierzycach
Gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy powodzenia na dalszym etapie rozgrywek.