2023-05-29

Spotkanie online - Erasmus +

Spotkanie online -  Erasmus +

W dniach 15-18 maja 2023 r. odbyło się spotkanie online ze szkołami partnerskimi z Włoch i Turcji w ramach realizacji projektu Erasmus + "Educating for democracy: a bridge between home and school". Spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie z klasy 7a i 7b, było przygotowane przez nauczycieli ze szkoły w Turcji.

Pierwszy dzień był poświęcony prezentacjom multimedialnym w języku angielskim na temat krajów: Włoch, Turcji i Polski. Drugiego dnia uczniowie omawiali przygotowane przez siebie prezentacje w programie Powerpoint na temat praw i obowiązków dzieci. Siódmoklasiści pracowali również w programie Padlet oraz na platformie eTwinning i tworzyli awatary opisujące swoją osobę. Ostatniego dnia, dzieci miały okazję posłuchać zwrotów codziennych w języku tureckim, obejrzeć filmy prezentujące tamtejszą kuchnię oraz rozwiązywać quizy na platformie Kahoot.

Wszystkie spotkania odbywały się w języku angielskim oraz były okazją do poznania rówieśników ze szkół partnerskich. Uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz wiedzy na temat tureckiej kuchni.

Po skończonych zajęciach wszyscy siódmoklasiści otrzymali certyfikaty uczestnictwa, które będą wręczone podczas Festynu z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca 2023 r.

 

W realizacji zajęć pomógł p. Bartosz Giwerski zapewniając obsługę informatyczną.

 

Relacja i zdjęcia: Aleksandra Szymczak