2022-11-21

SUKCESY BADMINTONISTÓW

W czwartek 27 października 2022 r. w Szkole Podstawowej w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali: Natasza Ciesielska z kl. VI a, Dominika Ciesielska z kl. IV c  oraz Jakub Pisznot z kl. V b i Adam Florczak z kl. IV a.

Po zaciętych meczach nasze dziewczęta pokonały wszystkie zespoły  i  ostatecznie zajęły I miejsce w powiecie, zapewniając sobie awans do rozgrywek rejonowych.

Natomiast chłopcy dzięki bardzo dobrej grze zajęli III miejsce  w powiecie.  Jest to również wysokie osiągnięcie sportowe.

To był wspaniały turniej pełen wrażeń i niesamowitych sportowych emocji.

Bardzo dziękujemy  naszym badmintonistom za wielką wolę walki, zaangażowanie, a przede wszystkim godne reprezentowanie szkoły.

Natomiast 15 listopada 2022 r.  w Szkole Podstawowej w Donaborowie odbyły  się Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego w Badmintonie Dziewcząt.

Nasze zawodniczki, Natasza i Dominika, stawiły czoła bardzo doświadczonym sportsmenkom z poszczególnych powiatów.

W turnieju wzięły udział reprezentantki siedmiu szkół:  SP Baranów,  SP  Donaborów, SP Krotoszyn,  SP nr 6 Ostrów Wlkp., SP nr 2 Ostrzeszów, SP nr 1 Pleszew, SP Rojów.

Po bardzo emocjonujących spotkaniach  nasze badmintonistki zakwalifikowały się do finału. W wyniku twardej walki, w której liczył się każdy punkt, zajęły III miejsce w rejonie kaliskim. Jest to ogromne osiągnięcie naszych uczennic.

Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy wielu sukcesów w dalszej karierze sportowej oraz czerpania przyjemności  z gry.

Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały z rąk pani wójt gminy Baranów Bogumiły Lewandowskiej- Siwek pamiątkowe puchary i medale.

Dziękuję również Państwu Ciesielskim, którzy poświęcili swój czas, aby kibicować córkom w mistrzostwach.

Relacja: Renata Matuszewska

Zdjęcia: Pani Ewa Ciesielska