2021-03-28

Należymy do Akademii Bezpiecznego Puchatka!

Należymy do Akademii Bezpiecznego Puchatka!

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, zatwierdzony przez Policję i obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. W Programie każdego roku uczestniczy ponad 200000 dzieci i niemal 13 000 nauczycieli z prawie 10 000 szkół podstawowych. 

Nasza szkoła również dołączyła do XII-tej już edycji Akademii.

Uczniowie klasy 1c od listopada mieli okazję zgłębiać swoją wiedzę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz uczyć się, jak unikać zagrożeń i dbać o swoje bezpieczeństwo podczas codziennych aktywności.

Dzieci, dzięki udziałowi w programie, poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze: jako piesi, rowerzyści i pasażerowie. Zapoznały się również z przedmiotami stwarzającymi niebezpieczeństwo w domu oraz zasadą ograniczonego zaufania w stosunku do nieznajomych. Dla pierwszoklasistów nie jest też już obce wzywanie pierwszej pomocy i jej udzielanie, ponieważ znają doskonale numery alarmowe i potrafią ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Wiedzą też, jakie zagrożenia czyhają w Internecie i jak się przed nimi ustrzec.

Zdobyta wiedza została w poniedziałek potwierdzona zdanym przez uczniów klasy 1c Ogólnopolskim Testem Bezpieczeństwa, a tym samym nasza placówka otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Rel. i fot. K. Bednarczyk