2017-01-16

Książki, które polecamy

Książki, które polecamy

W piątek 13.01.2017 roku uczniowie klasy V c na lekcji języka polskiego podzielili się z kolegami i koleżankami wrażeniami po przeczytaniu swoich ulubionych książek. A było o czym posłuchać. Oto, co napisali nasi recenzenci - Czarek Jóźwiak, Marcin Maciejewski i Paweł Urbaniak.

Dziś na lekcji języka polskiego zaprezentowałem plakat o mojej ulubionej książce, którą według mnie każdy powinien przeczytać, bo jest ona świetna. Była to książka pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" J.R.R. Tolkiena. Wybrałem tę książkę, ponieważ bardzo spodobała mi się jej fabuła oraz dynamika, która jest zauważalna zarówno w książce jak i filmie, który został nakręcony na jej podstawie. Jest to opowieść pełna wrażeń, wielu przygód, niesamowitych miejsc oraz nieprawdopodobnych postaci. ,,Hobbit" jest powieścią przygodową, której głównym wątkiem jest podróż, w jaką wyrusza drużyna. Wędrują w miejsca dotąd im nieznane, poprzez góry, lasy, rzeki, napotykając trolle, gobliny oraz smoka. Główny bohater - Bilbo Baggins, wiodący dotychczas spokojne, momentami wręcz nudne życie, decyduje się wyruszyć na wyprawę, która okaże się przygodą jego życia.

Moim zdaniem książka jest godna polecenia. Gwarantuję, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Nie należy ona do najcieńszych powieści, ale na pewno jest wciągająca i bardzo ciekawa. Szczerze ją polecam.

   

Cezary Jóźwiak - kl.V c


Książka pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery jest powieścią dlamłodzieży, która opowiada o losach osieroconej Ani Shirley. Pokazuje na czym polega prawdziwa miłość i przyjaźń. Do miłości rodzicielskiej nie potrzeba więzi fizycznej, lecz emocjonalnej. Można kogoś obdarzyć uczuciem, mimo że dane osoby nie są biologicznymirodzicami. Jest to książka interesująca i wciągająca, którą łatwo się czyta. Polecamy!

Marcin Maciejewski, Paweł Urbaniak - kl. V c

    

Zdjęcia: Hanna Paszkowiak