2019-11-04

MAŁY WOLONTARIAT

MAŁY  WOLONTARIAT

Szanowni Państwo, ze szkoły w Ngaundaye w Republice Środkowoafrykańskiej dotarły do nas kolejne wieści. Przekazujemy je zatem Państwu, dziękujemy, że tak ofiarnie wspierają Państwo tą szkołę i jej uczniów.

Łączę serdeczne pozdrowienia!

Justyna Janiec-Palczewska

Wraz z Zespołem Fundacji „Redemptoris Missio”

Pokój i Dobro!

Mamy już za sobą pierwszy miesiąc nauki. 30 września na rozpoczęcie roku szkolnego została odprawiona Msza święta w intencji naszych dobroczyńców i z prośbą o błogosławieństwo w nadchodzącym roku szkolnym.  

Zaczęliśmy już zajęcia popołudniowe,  czyli koszykówka dla dziewczyn,  stolarka dla chłopców z klasy szóstej,  zajęcia wyrównawcze.  Także powoli też porządkujemy teren na ogródki szkolne,  nie jest to proste bo mamy do usunięcia kilka potężnych korzeni ale ufamy, że da się coś z tym zrobić. 

Ruszyła także nasza szkoła krawiecka, mamy 21 dziewczyn i kobiet. Jest to szkoła trzyletnia, w tym roku zorganizowaliśmy dla nich lekcje z języka francuskiego i matematyki. Dziewczyny są  podzielone na trzy grupy,  pierwsza grupa jest dla dziewczyn które nie umieją nic,  druga, dla tych które są na poziomie klasy trzeciej i ostatnia,  to te które ukończyły podstawówkę. 

Dziękujemy  za  Waszą pomoc bo dzięki Wam możemy kontynuować nasze prace, prowadzić zajęcia dodatkowe, przyjąć do szkoły sieroty lub pomóc rodzinom wielodzietnym. 

Codziennie w naszej porannej modlitwie dziękujemy za Was i prosimy o Boże błogosławieństwo dla Was i dla Waszych Rodzin. Pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy wszelkich łask, wszystkiego dobrego. 

   Dzieci, Grono Pedagogiczne i ss. Pasterzanki

Zachęcam również do poczytania gazetki o działalności Fundacji, w której na bieżąco co kwartał przesyłane są informacje o przeprowadzanych akcjach. Gazetki dostępne są w sekretariacie oraz w bibliotece szkolnej.

 

Koordynatorki Małego Wolontariatu: Dorota Krzeszowska, 
Izabela Dembińska-Rokicka, Emilia Nowacka