2019-10-28

PODRÓŻNIK Z PASJĄ W SP 6

PODRÓŻNIK Z PASJĄ W SP 6

Tysiące przejechanych na rowerze kilometrów, setki nocy spędzonych pod gołym niebem, niezliczona ilość zdjęć i wspomnień, a przy tym wszystkim bezinteresowna pomoc choremu na autyzm Filipowi – tak w skrócie można podsumować pasję pana Kamila Sierańskiego, który zechciał przyjąć zaproszenie i odwiedzić Szkołę Podstawową nr 6.

24 października uczniowie klas ósmych mieli okazję wysłuchać fascynujących opowieści pana Kamila, który wraz z przyjacielem przemierza świat na rowerze, jednocześnie „zbierając kilometry” dla chorego na autyzm chłopca. Niezwykły gość po zakończeniu zawodowej kariery koszykarskiej postanowił nie rezygnować ze sportu i swoją przygodę z rowerem zaczął od zwiedzania najbliższej okolicy. Momentem przełomowym była dla pana Kamila pierwsza zagraniczna podróż do Czech i Niemiec – to od niej zaczęła się wielka kolarska przygoda.

Uczniowie z zapartym tchem wysłuchali opowieści podróżnika, który ma w planach kolejne dalekie wyprawy. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję usłyszeć o nich za jakiś czas przy kolejnym spotkaniu.

Relacja: D. Czubakowska, zdjęcia: G. Kaszewski