2019-10-08

Niemiecki Internetowy Uniwersytet Dziecięcy Kinderuni

Niemiecki Internetowy Uniwersytet Dziecięcy Kinderuni

W tym roku szkolnym ponad 100 uczniów z klas 4-8 przystąpiło do projektu „Niemiecki internetowy uniwersytet dziecięcy Kinderuni”, który poprzez zabawę daje możliwość poznawania i zagłębiania różnych dziedzin wiedzy i przy okazji przybliża język niemiecki. Najistotniejszym elementem tego innowacyjnego projektu jest platforma on-line udostępniona przez Instytutu Goethego.

Niemiecki internetowy uniwersytet dziecięcy ma do zaoferowania trzy fakultety: „Człowiek”, „Przyroda” i „Technika”. Biorąc udział w wykładach i rozwiązując interaktywne zadania uczniowie mogą piąć się po kolejnych szczeblach kariery uniwersyteckiej (począwszy od statusu studenta, a skończywszy na stopniu profesora), zdobywać odznaki oraz uzyskać certyfikat ukończenia uniwersytetu.

Niemiecki internetowy uniwersytet dziecięcy łączy w sobie kilka nowoczesnych założeń i metod pedagogicznych. Przy nauce języka niemieckiego stosowana jest metoda CLIL – nauczanie języka zintegrowane z językiem fachowym. Zdobywając wiedzę na Kinderuni uczniowie uczą się również świadomego korzystania z mediów i kompetentnego korzystania z technologii komputerowej. Natomiast w celu zainteresowania uczniów projektem zastosowano gamifikację, czyli wprowadzono elementy gry w sytuacjach nie związanych z grami.

Trzymamy kciuki za naszych młodych studentów i życzę połamania … myszek! Viel Erfolg!

Informacja: Grzegorz Kaszewski