2019-06-11

Blend-a-med Oral-B

Blend-a-med Oral-B

Klasy 1 zostały objęte programem stomatologicznym przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B. Uczniowie klas pierwszych wkroczyli do Niesamowitego świata higieny jamy ustnej.

Jest to najlepszy czas, aby pomóc pierwszakom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. Podczas zajęć dzieci zdobyły niezbędna wiedzę na temat zębów oraz dowiedzieli się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat.

Podczas zajęć dzieci przyswoiły sobie wiedzę z następujących obszarów: części zęba, różnice między zębami mlecznymi a stałymi, fakty na temat płytki nazębne, kamienia nazębnego, znaczenia odżywiania oraz zdrowych nawyków żywieniowych, codzienna higiena jamy ustnej, techniki szczotkowania, czyszczenia nicią dentystyczną oraz płukania jamy ustnej, znaczenia regularnych kontroli stomatologicznych.

Dzieci otrzymały książeczki, w których rozwiązywały różne zadania, karty pracy, przeprowadzały doświadczenia. Oglądaliśmy również film związany z higieną jamy ustnej. Rodzice również uczestniczyli w tym programie. Otrzymali przewodniki, aby pomóc swojemu dziecku cieszyć się zdrowiem jamy ustnej i aby pomóc w nauczeniu dziecka jak powinno dbać o swoje zęby.

 

Na zakończenie programu dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa w Programie Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”.

 

Relacja i zdjęcia: D. Krzeszowska