2019-06-08

Przyjaciele płazów

Przyjaciele płazów

W piątek 7 czerwca 2019 r. w Miliczu odbył się piknik podsumowujący tegoroczną „Akcję żaba” organizowaną przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych na terenie Parku Krajobrazowego w „Dolinie Baryczy”. W imprezie tej wzięli udział uczniowie kl. VIIa oraz kl. VI a i b, którzy w tym roku aktywnie włączyli się w ratowanie płazów.

Organizatorzy zapewnili darmową kiełbaskę z grilla oraz rozrywkę w postaci konkursów wiedzy i sprawności fizycznej z atrakcyjnymi nagrodami.

Na ogromne gratulacje zasługuje Amelia Grzegorowska uczennica klasy VIb, która zajęła I miejsce w konkursie wiedzy o płazach i ekologii.

Nasi uczniowie brali udział w konkurencjach sportowych m.in. w skokach w workach. Dzięki dobrej kondycji fizycznej dobyli wszystkie trzy miejsca na podium. I miejsce zajęła Julia Głodzik kl. VIIa, II miejsce zajął Jakub Stasik kl. VIIa oraz III miejsce Hubert Brudło kl. VIIa.

Uczniowie klasy VIIa przygotowali również piosenkę o żabach zdobywając dzięki temu II miejsce w konkursie.

Każdy uczestnik „Akcji żaba” otrzymał pamiątkowy dyplom "Przyjaciela płazów", statuetkę oraz worek z napisem „Ratuję  płazy”.

Warto dodać, że w tym roku dzięki akcji uratowanych zostało 91 tysięcy płazów. Nasza szkoła zanotowała liczbę 500 płazów przeniesionych do stawu w Jankowie Przygodzkim.

Dziękujemy serdecznie p. Szymonowi Fritzkowskiemu oraz p. Zdzisławowi Rogowskiemu za możliwość udziału w akcji jako jedyna szkoła z Ostrowa Wielkopolskiego.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.

Relacja i zdjęcia: M. Matuszewska