2018-12-06

VII Turniej Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki

W czwartek 29 listopada 2018 r. w hali sportowej przy ulicy Batorego odbył się Turniej Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki.

Uroczystego otwarcia dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Lubojańska, która życzyła wszystkim zawodniczkom wspaniałych sportowych emocji.

W turnieju wzięły udział reprezentacje czterech ostrowskich szkół podstawowych: SP6, SP7, SP9, SP11. Szkoły te realizują program SMOK, czyli dodatkowe zajęcia z koszykówki, na których dziewczęta doskonalą swoje umiejętności koszykarskie.

Mecze odbywały się na dwóch boiskach systemem „każdy z każdym” w trzech kategoriach wiekowych: klas IV, V, VI.

Nasze najmłodsze koszykarki z klasy czwartej zajęły II miejsce, natomiast dziewczęta z klas piątych oraz szóstych zajęły IV miejsce.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom, które dały z siebie wszystko, wykazując się dobrą techniką gry i świetną prace zespołową. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, a zawodniczki medale. Impreza została zorganizowana przez Referat Sportu Urzędu Miejskiego we współpracy z koordynatorem programu SMOK.

Relacja i zdjęcia: R. Matuszewska