2017-09-04

Rozpoczynamy nowy rok szkolny

Rozpoczynamy nowy rok szkolny

04 września 2017r. powitaliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2017/2018. Uczniowie klasy III a i III c pod opieką pań: Agnieszki Wojciechowskiej,Marii Kupczyk i Agnieszki Śniegowskiej przygotowali program artystyczny pt. „Żegnajcie wakacje – witaj szkoło!”. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: pan Michał Szmaj – przewodniczący Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i  pan Mariusz Leki-członek Rady Miasta, pani Jolanta Maćkowiak – Naczelnik Wydziału Edukacji oraz pani Elżbieta Grochowska – przewodnicząca Rady Osiedla „Zacisze-Zębców”, dyrekcja naszej szkoły, nauczyciele,  rodzice i uczniowie.

                Pani dyrektor Anna Galant powitała wszystkich po wakacyjnej przerwie. Następnie powitalne słowa przekazała pani Jolanta Maćkowiak.

                Uczniowie zaśpiewali wakacyjne piosenki i przypomnieli w wierszach o najpiękniejszych chwilach letniego odpoczynku. Karolinka zatańczyła przygotowane tańce. Na zakończenie dzieci zaprosiły koleżanki i kolegów do szkoły. Powiedziały, że warto tu wrócić po nową wiedzę, po zabawę, po przyjaźnie i wspaniałe szkolne chwile.

                Po części artystycznej pani dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli i uczniów, którzy pierwszy raz przestąpili próg naszej szkoły – pierwszoklasistów. I tak wszyscy żwawym krokiem i z uśmiechem ruszyli do klas, by spotkać swoich wychowawców i … już za chwilę usiąść  w szkolnych ławkach.

                Do zobaczenia jutro! Jutro powitamy szkołę z plecakami zapełnionymi książkami, nowymi zeszytami i pięknymi przyborami. Będzie tu nauka, ale i wesoła zabawa.

 

 

Relacja i zdjęcia: Agnieszka Wojciechowska