2025-10-29
Wycieczka do Lewkowa
W środę 29 października uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Lewkowa. Celem wyjazdu było poznanie procesu powstawania naturalnych materiałów, takich jak len, wełna i bawełna, oraz udział w warsztatach praktycznych.
Podczas zajęć dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda obróbka włókien, dowiedzieć się, jak dawniej przędzono i tkano tkaniny, a także samodzielnie dotknąć różnych surowców. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o historii i zastosowaniu naturalnych włókien w życiu codziennym.
W drugiej części warsztatów każdy uczestnik mógł własnoręcznie ozdobić ekologiczną torbę na zakupy. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem – powstały barwne i oryginalne prace, które będą piękną pamiątką z wyjazdu.
Wycieczka do Lewkowa była nie tylko ciekawą lekcją przyrody i techniki, ale także świetną okazją do wspólnej zabawy i integracji klasy. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni nowych wrażeń.
Relacja: Monika Wasek