2021-10-13

Mistrzowie badmintona

Mistrzowie badmintona

   Pierwsze wzmianki o uprawianiu gry w badmintona w Ostrowie Wielkopolskim można odnaleźć 1959 roku. W Polsce, dużą popularnością cieszył się w latach 70- tych. Jest to niezwykła dyscyplina sportu, która odradza się w naszym mieście dzięki działalności klubu OTB Lotka. Stowarzyszenie działa od 2009 roku i gromadzi amatorów gry na rożnym poziomie wiekowym. Znawcy sportu twierdzą, że badminton jest najbardziej wymagającym sportem na świecie.

   Z naszej szkoły, między innymi, aktywnie uczestniczą w treningach OTB Lotka: Natasza Ciesielska z 5a, Dominika Ciesielska z 3c, Adam Florczak z 3a i Jakub Pisznot z 4b. Spotkania odbywają się w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim 3 razy w tygodniu i trwają półtorej godziny. Nasi uczniowie pracują nad swoją szybkością, koordynacją i wzmacniają swoją kondycję. Biorą również udział w wielu turniejach. Wytrwałe treningi poskutkowały ogólnopolskimi sukcesami. W Rojowie, w dniach 4-5 września 2021 roku, odbył się II Ogólnopolski Amatorski Turniej Badmintona. Naszym uczniom udało się zająć wysokie miejsca w kategoriach:

- U11 dziewcząt I miejsce Dominika Ciesielska,

- U11 chłopców I miejsce Jakub Pisznot,

- U13 dziewcząt III miejsce Natasza Ciesielska.

   Nasi uczniowie przyczyniają się do odrodzenia i popularyzacji wspaniałej dyscypliny sportowej w naszym mieście. Każdy udział w treningach i turniejach, jest ogromnym sukcesem i powodem do satysfakcji. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu udanych występów.

 

relacja: Agnieszka Spitalniak

zdjęcia: Joanna Pisznot