2021-04-13

Ochrona przyrody w moim miejscu zamieszkania

Ochrona przyrody w moim miejscu zamieszkania

Celem projektu edukacyjnego EKO- SZKOŁA, który realizujemy w tym roku szkolnym  jest m.in. poznawanie środowiska lokalnego, w tym miejsc objętych ochroną (np. parki narodowe, parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody) oraz lokalizację pomników przyrody w najbliższej okolicy, co pozwala uczniowi zachwycić się pięknem otaczającej przyrody, a także wyzwolić refleksję o konieczności jej ochrony.

Miejsca lub obiekty objęte ochroną znajdują się niemal w całej Polsce. Jednak uczniowie często nie wiedzą, że mijają drzewa, które są pomnikami przyrody, albo wypoczywają w parku krajobrazowym. Dzięki realizacji tego projektu dzieci nie tylko poznały sposoby ochrony przyrody w Polsce, lecz także dowiedzieli się, gdzie w pobliżu ich miejsca zamieszkania znajdują się obszary i obiekty cenne przyrodniczo.

 Uczniowie koła przyrodniczo-ekologicznego i krajoznawczego pozyskiwali i selekcjonowali informacje o formach ochrony przyrody, pochodzące ze  źródeł wskazanych przez opiekunów. Następnie przedstawili wyniki swojej pracy  w postaci plakatu czy prezentacji multimedialnej.

Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej wspólnej pracy.

Projekt EKO-SZKOŁA realizują uczniowie: Natalia Panteleimonova, Paulina Szewczyk, Patryk Bizan, Lena Małecka, Maja Wnuk, Jan Szufla, Lena Maciejewska, Klaudia Mrugała, Magdalena Majczak, Weronika Grędziak, Krzysztof Horosiewicz, Marcel Kubiak, Oskar Knop.

Wielkopolski Park Narodowy - Maja.pdf

Pomnik przyrody - Marcel.pdf

Park Krajobrazowy Doliny Baryczy - Weronika.pdf

Park Krajoznawcy Doliny Baryczy - Patryk.pdf

Park Krajobrazowy Doliny Baryczy - Natalia.pdf

Pomnik przyrody - bluszcz pospolity.pdf

Koordynatorzy projektu: Renata Kobusińska, Marta Matuszewska