2021-04-06

"Bambusowa księżniczka" - internetowy teatr dla szkół

30 marca o godzinie 9.00 uczniowie z klasy 1a oraz 3a po raz kolejny obejrzeli spektakl w ramach projektu Telewizji Polskiej „Internetowy Teatr dla szkół” – czyli, transmisji spektakli teatralnych z wykorzystaniem łączy internetowych.

Celem projektu jest promowanie i przybliżanie teatru poprzez realizację transmisji na żywo spektakli z teatrów w całej Polsce. Udaje się to dzięki wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

Tym razem dzieci obejrzały sztukę familijny z Dalekiego Wschodu rzeszowskiego teatru Maska pod tytułem "Bambusowa księżniczka".

Sztuka znana także pod nazwą "Opowieść o księżniczce Kaguya" kojarzy się z Calineczką. Także i tu kluczowym był motyw dziewczynki znalezionej we wnętrzu rośliny. Kaguya przyniosła swojemu znalazcy szczęście i dobrobyt, ale skrywała pewną tajemnicę... Poza nią i jej opiekunami w spektaklu pojawiały się także smok, mityczna góra, niezwykłe wojsko, wielka bitwa i wiele fascynujących przygód. Przedstawienie bardzo podobało się naszym uczniom. Z niecierpliwością czekają na następne.

Filmik

Relacja i zdjęcia: Magdalena Knappe i Anna Barczak