2021-03-29

V Ogólnopolskie Czytanie ,,Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz

V Ogólnopolskie Czytanie ,,Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz

28 marca uczniowie klas 6a i 6d wzięli udział w  V Ogólnopolskim Czytaniu ,,Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz. Akcja ma na celu przybliżenie młodzieży twórczości poznańskiej pisarki. 

 

Przygody rodziny Borejków, a także ich sąsiadów, przyjaciół i znajomych od lat towarzyszą młodym ludziom i chociaż niektóre książki z dwudziestodwutomowej już serii napisane zostały ponad trzydzieści lat temu, nadal można w nich odnaleźć pewne uniwersalne wartości i wiecznie aktualne sprawy, takie jak chociażby przyjaźń, zakochanie, problemy szkolne, więź w rodzeństwem i rodzicami, ale też konflikty rówieśnicze i międzypokoleniową różnicę zdań. 

 

Czy przedstawiono je w sposób, który przekona współczesną młodzież? Czy nadal możliwe jest poczucie więzi  z bohaterami? Czy to spotkanie zaowocuje chęcią poznania dalszych losów przesympatycznej, ale i dość charakterystycznej rodziny? Żeby się o tym przekonać, najlepiej sięgnąć po jedną z książek. 

 

Zachęcamy również do wysłuchania fragmentów książek Małgorzaty Musierowicz, czytanych przez przedstawicieli klas - Elizę Niewiejską, Bartłomieja Hancyka i Elizę Bestry oraz ich polonistkę, panią Annę Berkowską oraz do śledzenia strony naszej szkoły, na której już niedługo ukaże się relacja z realizacji projektu ,,Jeżycjada”.

 

Film 1

Film 2

Film 3

Film 4

Anna Berkowska