2021-01-08

Przygotowania do świąt w klasie 2b.

Przygotowania do świąt w klasie 2b.

                     Zanim zaczęły się ferie zimowe wszyscy ciężko pracowaliśmy, aby zdobyć jak najwięcej wiadomości i umiejętności. Tegoroczny rok szkolny jest inny niż zwykle. Mimo iż zaczęliśmy  we wrześniu naukę stacjonarnie, sytuacja pandemiczna zmusiła nas do nauki zdalnej.  Drobne problemy technicznych nie utrudniły nam jednak pracy. Dzięki wsparciu rodziców i nauczycieli udało nam się codziennie spotykać na lekcjach.

     Już na początku grudnia w klasie 2b zaczęły się przygotowania do świąt. Podczas spotkań uczyliśmy się o zwyczajach świątecznych, poznaliśmy historię św. Mikołaja i robiliśmy ozdoby choinkowe, graliśmy na dzwonkach kolędy, a także nauczyliśmy się piosenki o Mikołaju. Mieliśmy też konkurs śpiewania kolęd, a na koniec spotkaliśmy się na klasowej wigilii, podczas której złożyliśmy sobie życzenia i poznaliśmy wyniki muzycznego konkursu.

      Jury konkursu, w skład którego oprócz nauczycieli( p. Agnieszki Zadki i p. Anny Kobylańskiej) weszli   rodzice( p. A. Majczak, p. I. Kowalczyk, M. Stańczyk) uznało, że zwycięzcami  są wszyscy uczestnicy, ale na wyróżnienie zasługuje Maja Górecka, która zachwyciła wszystkich swoim występem.

         Podczas ostatniej lekcji nie zapomnieliśmy  o przypomnieniu sobie jak spędzić ferie, aby były one dla nas bezpieczne.

            Uczniowie klasy 2b życzą wszystkim nauczycielom, koleżankom i kolegom ze szkoły udanego wypoczynku podczas ferii i zdrowego powrotu do szkoły.

Zapraszamy do relacji.

Filmik

relacja: Anna Kobylańska